aktualności - lista
15.10.2017: 13 października obchodziliśmy w szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyło się przedstawienie przygotowane przez panie Alinę Kolasę i Anitę Osmędę, w którym wystąpili gimnazjaliści z klasy II.
11.10.2017: Gmina Michałowice zaprasza na "słodką sobotę". Już 14 października w godz. od 9 do 14 na placu Józefa Piłsudskiego przed budynkiem Urzędu Gminy.
25.09.2017: 25 września odwiedził naszą szkołę biskup Jan Zając. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Najmłodsi oraz ci trochę starsi uczniowie powitali gościa okolicznościowymi wierszami i wręczyli kwiaty. Ksiądz biskup rozmawiał z dziećmi o szkole, pytał o wychowawców, wpisał się do szkolnej kroniki. Zebrani odśpiewali dla gościa Barkę, a spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.
24.09.2017: 25 września rusza SPInKA, czyli Szkolny Punkt Informacji i Kariery, w którym prowadzone będą warsztaty oraz poradnictwo indywidualne dla uczniów w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego. Wszystko w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
21.09.2017: Czy w Twoim domu zdarza się, że ktoś krytykuje Cię, poniża lub wyśmiewa? Obrzuca wyzwiskami lub grozi? Popycha Cię, szarpie lub bije? Krytykuje Twoją rodzinę i znajomych oraz próbuje ograniczać Twoje kontakty z nimi? Zabiera Ci pieniądze i karze o nie prosić? Niszczy Twoje rzeczy? Zmusza Cię do kontaktów seksualnych? Uważa, że zasługujesz na takie traktowanie i jest to Twoja wina? Jeżeli choć jedna odpowiedź jest twierdząca, to istnieje ryzyko, że doznajesz przemocy ze strony bliskiej Ci osoby! Zrób pierwszy krok, chroń siebie i najbliższych! Zadzwoń!
18.09.2017: 27 września w godz. od 17 do 19 w budynku Biblioteki Publicznej w Michałowicach odbędą się bezpłatne warsztaty dla rodziców z zakresu podwyższania kompetencji opiekuńczo-wychowawczych pt. "Towarzyszenie dziecku w rozwoju kluczem do sukcesu wychowawczego".
9.09.2017: Informujemy, że w środę 13 września o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami.
6.09.2017: W okresie od 4 do 8 września prowadzone są przez policjantów powiatu krakowskiego wzmożone działania pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Akcja ma na celu zapewnienie uczniom bezpieczeństwa w drodze do placówek oświatowych i powrotów do domu, a także uświadomienie opiekunom, że za bezpieczeństwo dzieci jesteśmy wszyscy odpowiedzialni. Przez cały rok policjanci będą prowadzić w szkołach i przedszkolach pogadanki i prelekcje nt. bezpieczeństwa".
26.08.2017: Uprzejmie informujemy, że aktualne plany lekcji pojawią się na naszych stronach internetowych w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego 2017/2018. Informację o planach na pierwsze dni nauki przekażą nauczyciele na spotkaniach klasowych po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.
17.08.2017: Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach odbędzie się 4 września.
STARSZE »