aktualności - lista
7.12.2017: 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj ze swoim orszakiem. Gość został bardzo ciepło przyjęty przez wszystkich uczniów. Dzieci witały go piosenkami, wierszykami, rysunkami i drobnym poczęstunkiem. Mikołaj był zaskoczony tym, że i młodsi, i starsi okazali się bardzo grzeczni. Rozdawał słodycze oraz prezenty w czasie lekcji, a na przerwach chętnie integrował się z dziećmi i robił sobie z nimi zdjęcia. Wszystko to uwiecznił nasz szkolny fotograf.
17.11.2017: 10 listopada 2017 r., w przeddzień 99. rocznicy Święta Niepodległości, odbyło się przedstawienie z tej okazji. Szkoła została przystrojona kotylionami, które wykonali uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Martyny-Ropy. Nauczyciele przygotowujący uroczystość, pani Karolina Róg-Scicli i pan Witold Czarnota, sięgnęli po nietypową formę wypowiedzi - teatr cieni.
6.11.2017: 2 listopada odbyło się w naszej szkole Zaduszkowe Misterium, w którym wystąpili uczniowie klasy 5a oraz Tymoteusz Formas (kl. 3b, Szkoła Podstawowa), Adrianna Jabłońska i Adrian Kornobis (kl. 2a, Gimnazjum).
15.10.2017: 13 października obchodziliśmy w szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyło się przedstawienie przygotowane przez panie Alinę Kolasę i Anitę Osmędę, w którym wystąpili gimnazjaliści z klasy II.
11.10.2017: Gmina Michałowice zaprasza na "słodką sobotę". Już 14 października w godz. od 9 do 14 na placu Józefa Piłsudskiego przed budynkiem Urzędu Gminy.
25.09.2017: 25 września odwiedził naszą szkołę biskup Jan Zając. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Najmłodsi oraz ci trochę starsi uczniowie powitali gościa okolicznościowymi wierszami i wręczyli kwiaty. Ksiądz biskup rozmawiał z dziećmi o szkole, pytał o wychowawców, wpisał się do szkolnej kroniki. Zebrani odśpiewali dla gościa Barkę, a spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.
24.09.2017: 25 września rusza SPInKA, czyli Szkolny Punkt Informacji i Kariery, w którym prowadzone będą warsztaty oraz poradnictwo indywidualne dla uczniów w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego. Wszystko w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
21.09.2017: Czy w Twoim domu zdarza się, że ktoś krytykuje Cię, poniża lub wyśmiewa? Obrzuca wyzwiskami lub grozi? Popycha Cię, szarpie lub bije? Krytykuje Twoją rodzinę i znajomych oraz próbuje ograniczać Twoje kontakty z nimi? Zabiera Ci pieniądze i karze o nie prosić? Niszczy Twoje rzeczy? Zmusza Cię do kontaktów seksualnych? Uważa, że zasługujesz na takie traktowanie i jest to Twoja wina? Jeżeli choć jedna odpowiedź jest twierdząca, to istnieje ryzyko, że doznajesz przemocy ze strony bliskiej Ci osoby! Zrób pierwszy krok, chroń siebie i najbliższych! Zadzwoń!
18.09.2017: 27 września w godz. od 17 do 19 w budynku Biblioteki Publicznej w Michałowicach odbędą się bezpłatne warsztaty dla rodziców z zakresu podwyższania kompetencji opiekuńczo-wychowawczych pt. "Towarzyszenie dziecku w rozwoju kluczem do sukcesu wychowawczego".
9.09.2017: Informujemy, że w środę 13 września o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami.
STARSZE »