aktualności - lista
7.02.2018: 6 lutego uczniowie klas 0-3 wzięli udział w balu karnawałowym, bawiąc się przy dźwiękach polki, makareny, samby oraz „kaczuszek”. Imprezę poprowadził DJ Janusz. W przerwach między tańcami dzieci mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Atrakcją balu okazała się specjalnie przygotowana z tej okazji fotobudka, przy której uczestnicy robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Bal karnawałowy dostarczył wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
2.02.2018: Wyniki XII Konkursu Kolęd i Pastorałek
31.01.2018: 26 stycznia 2018r. już po raz dwunasty odbył się w naszej szkole Konkurs Kolęd i Pastorałek. Impreza rozgrywana była w dwóch kategoriach wiekowych – uczniów klas młodszych i starszych. Uczestnicy przygotowali dwa utwory, kolędy i pastorałki polskie. Jury w składzie: pan wicedyrektor Witold Dziura, pani Ewelina Śliwa, pani Dominika Szczepan oraz pan Witold Czarnota oceniało dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość wykonania, interpretację oraz pomysłowość uczestników wyrażającą się w przygotowanych przez nich strojach czy rekwizytach. Niektóre klasy wykorzystały umiejętności muzyczne swoich uczniów, którzy grali na instrumentach, m.in. akordeonie, saksofonie, klarnetach, gitarze. Konkurs zorganizowała pani Jolanta Misiak-Banet.
29.01.2018: 19 stycznia był szczególnym i bardzo uroczystym dniem w naszej szkole. W związku ze zbliżającym się Świętem Babci i Dziadka uczniowie z klas 0-3 zaprosili swoich dziadków na zorganizowaną dla nich uroczystość.
21.01.2018: Podajemy numer konta Rady Rodziców: 71 1320 0019 1654 0310 2000 0001.
10.01.2018: Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% odpisu podatkowego za rok 2017 na potrzeby uczniów naszej szkoły. Wpłaty należy przekazać na konto SPSM Stowarzyszenia Pomocy Szkole MAŁOPOLSKA z dopiskiem: "dla Szkoły Podstawowej w Raciborowicach", KRS 0000052078.
25.12.2017: Zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a także wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2018 Roku życzy Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza w Raciborowicach.
7.12.2017: 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj ze swoim orszakiem. Gość został bardzo ciepło przyjęty przez wszystkich uczniów. Dzieci witały go piosenkami, wierszykami, rysunkami i drobnym poczęstunkiem. Mikołaj był zaskoczony tym, że i młodsi, i starsi okazali się bardzo grzeczni. Rozdawał słodycze oraz prezenty w czasie lekcji, a na przerwach chętnie integrował się z dziećmi i robił sobie z nimi zdjęcia. Wszystko to uwiecznił nasz szkolny fotograf.
17.11.2017: 10 listopada 2017 r., w przeddzień 99. rocznicy Święta Niepodległości, odbyło się przedstawienie z tej okazji. Szkoła została przystrojona kotylionami, które wykonali uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Martyny-Ropy. Nauczyciele przygotowujący uroczystość, pani Karolina Róg-Scicli i pan Witold Czarnota, sięgnęli po nietypową formę wypowiedzi - teatr cieni.
6.11.2017: 2 listopada odbyło się w naszej szkole Zaduszkowe Misterium, w którym wystąpili uczniowie klasy 5a oraz Tymoteusz Formas (kl. 3b, Szkoła Podstawowa), Adrianna Jabłońska i Adrian Kornobis (kl. 2a, Gimnazjum).
STARSZE »